تا رسیدن به تو ...

تا رسیدن به تو

پروتکل‌های اینترنت

پروتکل‌های اینترنت

بعضی از معروف‌ترین و پر استفاده‌ترین پروتکل‌های موجود در اینترنت عبارتند از:

بعضی از سرویس‌های پراستفاده و محبوب در اینترنت که بر اساس این پروتکل‌ها کار می‌کنند عبارتند از: پست الکترونیک، USENet، اشتراک گذاری فایل، World Wide Web، Gopher ،session access ،WAIS ،finger، IRC (چت اینترنتی)، MUDها. از همه این سرویس‌ها پست الکترونیکی و وب از همه بیشتر استفاده می‌شوند و حتی سرویس‌های زیادی نیز بر اساس آنها ساخته شده‌اند مانند mailing list و وب لاگ. اینترنت همچنین توانایی سرویس‌دهی همزمان یا زنده را نیز فراهم آورده است مانند رادیو تحت وب و Webcast که قابل دسترسی در هر نقطه‌ای از دنیا هستند.

بعضی دیگر از سرویس‌های پر استفاده و محبوب در اینترنت به این روش ساخته نشده‌اند بلکه بر اساس سیستم‌های خاص خود ساخته شده‌اند مانند: IRC ،ICQ ،AIM، CDDB و Gnutella.

تحلیل‌ها و اظهار نظرات زیادی در مورد اینترنت و ساختار آن وجود دارد. برای مثال اینکه سیستم Internet IP routing (سیستم مسیر یابی توسط پروتکل IP در اینترنت) و پیوندهای موجود در وب می‌توانند نمونه‌هایی از شبکه‌های قابل گسترش باشند

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند 1384ساعت 2:28  توسط   | 

ژدسترسی به اینترنت

معمول‌ترین روش خانگی برای اتصال به اینترنت Dial-up و Broadbandو ADSL می‌‌باشد. کامپیوترهای خانگی ممکن است از طریق خط تلفن با مودم، DSL یا مودم کابلی به فراهم‌کننده خدمات اینترنت (ISP) متصل شود. در یک شرکت یا دانشگاه کامپیوترها به یک شبکه محلی (LAN) در داخل سازمان وصل هستند. این شبکه را می‌توان از طریق یک خط تلفن سریع مثل T1 یا E1 به یک فراهم‌کننده خدمات اینترنت (ISP) وصل کرد. ISPها به ISPهای بزرگ‌تر وصل می‌شوند و ISPهای بزرگ‌تر یک ستون فقرات (Backbones) فیبر نوری را برای یک کشور یا ناحیه برقرار می‌کنند. ستون‌های فقرات در سراسر دنیا از طریق کابل نوری، کابل زیر دریا یا ماهواره به هم متصل هستند.

مکان‌های عمومی که از اینترنت در آنها استفاده می‌شود شامل کتابخانه‌ها و کافی نت‌ها هستند. جایی که کامپیوتر متصل به اینترنت قابل دسترس است. همچنین دسترسی به اینترنت از مکان‌هایی مثل سالن‌های فرودگاه‌ها امکان‌پذیر است. مکان‌هایی که باید ایستاده و سریع کار با اینترنت را انجام به نام‌های گوناگونی معروف هستند مثل کیوسک عمومی اینترنت، پایانه دسترسی عمومی یا تلفن پولی وب .

هم اکنون سامانه Wi-Fi می‌تواند امکان دسترسی به اینترنت را بصورت بی‌سیم فراهم کند. این سیستم یا Hotspot می‌تواند بصورت رایگان برای همه یا برای ثبت نام کنندگان و یا بصورت اشتراکی باشد. در این سیستم که در پی آن به عنوان مثال کافی‌نت Wi-Fi بوجود می‌آید افراد می‌بایست رایانه‌ای که قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم را دارد را با خود همراه داشته باشند. Hotspot به محدوده مکانی خاصی وابسته نیست و می‌تواند در یک فضای باز و در یک پارک یا منطقه مرکزی شهر قابل دسترس باشد.تلاش برای تشکیل این شبکه‌ها در نهایت به تشکیل مجمع شبکه‌های بی‌سیم منجر شده است.

استفاده از رایانه شخصی برتری‌های زیادی نسبت به استفاده از رایانه‌های عمومی دارد. بوسیله رایانه شخصی امکان دریافت و ارسال بیشتری فایل وجود دارد با استفاده از مرورگر شخصی و تنظیمات شخصی آن که این امکان در رایانه عمومی وجود ندارد. همچنین استفاده از نرم‌افزارهای خاص و فضای بیشتر جهت نگهداری اطلاعات و نامه‌های الکترونیک و فایلها. در رایانه‌های عمومی فضای صندوق پستی الکترونیک و امکان اجرای نرم افزارها بسیار محدود است. با توجه به این موارد می‌بینیم که اگر امکان استفاده از رایانه شخصی با سامانه بی‌سیم وجود داشته باشد برتری‌های زیادی به کاربران خواهد داد.

کشورهایی که دسترسی به اینترنت را بصورت مطلوب و با سرعت مناسب در اختیار قرار می‌‌دهند از این قرارند: کره جنوبی که ۵۰% جمعیت آن از اینترنت به روش باند پهن (Broadband) استفاده می‌کنند. همچنین سوئد و ایالات متحده .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم اسفند 1384ساعت 20:0  توسط   | 

:: WinAntiVirus 2006 2.0.203.2 ویروس کشی جدید , زیبا و قدرتمند ::

 

WinAntiVirus 2006 نام ویروس کشی جدید و قدرتمند است که تقریبا سال گذشته اولین نسخه ی آن به بازار عرضه شد .

این محصول قدرتمند نیز به شما امکان مسدود کردن , شناسایی و نابودی ویروس ها و تروجانها را میدهد و از سیستم شما در مقابل خطرهای امنیتی اینترنتی محافظت به عمل می آورد .

در نسخه ی 2.0 این نرم افزار که به تازگی عرضه شده , ویژگی های جدیدی چون Malware Detection Engine یا موتور قدرتمند شناسایی نرم افزارهای مخرب ناشناس که از سرعت و کارایی بالایی برخوردار است , دیوار آتش قدرتمند درونی که سیستم شما را در مقابل انواع حملات و خطرها محاظفت ایمن می سازد و ظاهر جدید و زیبا و آسان نرم افزار  اشاره کرد .

این نرم افزار قادر به محاظفت از سیستم شما در برابر نامه های آلوده ای که توسط نرم افزارهای مختلف Email Client شما دریافت شود , می باشد .

نرم افزارهایی که WinAntiVirus 2006 با آنها سازگاری دارد شامل : Microsoft® Outlook® Express 4.0/5.X/6.0 , Microsoft Outlook 97/98/2000/XP , Netscape® Messenger 4.X, Netscape Mail 6.0 , Eudora® Light 3.0, Eudora Pro 4.0, Eudora 5.0 است .

مجهز بودن به Anti-Spyware یا ضد جاسوس مناسب و قدرتمند و نرم افزار Pop-up Blocker از دیگر ویژگی های خوب این محصول می باشند .

تمامی ویژگی ها و توانایی این نرم افزار....

نسخه ی کامل نرم افزار WinAntiVirus 2006 2.0.203.2 با حجم 13.3 مگابایت در بخش نظرات .....

Translate To English

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند 1384ساعت 2:40  توسط   | 

اینترنت آینده (New generation Internet)

اینترنت آینده (New generation Internet)

بزرگترین دشواریهای فنی در اینترنت آینده را پیچیدگی (complexity) روزافزون سیستم و مسائل مربوط به گسترش‌پذیری (scalability) آن تشکیل می‌دهد. به زبان علمی ساده، سامانه‌هایی را پیچیده میخوانیم که در آنها اجزاء متعددی در مقیاسها و اندازه‌های متفاوت به همکاری می‌پردازند، به گونه‌ای که هیچیک از آن‌ها کم اهمیت‌تر از هیچیک دیگر نیست. فن آوری خدمات وب ( web services) به منظور مدیریت مؤثرتر پیچیدگی، و نیز بهبود گسترش پذیری اضافه گردیده است. برای برخورد با مشکل گسترش پذیری اینترنت، W3C اقدام به ایجاد XML کرد.

بزرگترین تحول لازم برای گذر از اینترنت کنونی به نوع آینده را می‌شود پدیده بسیار با اهمیت وب معانی گرا (semantic web) دانست. شاید بتوان این وب جدید را که بشر هنوز در نقطهٔ آغازین برپایی آن است، فضایی جهانی از جنس محاسبات هوشمند ماشینی دانست که درآن تمامی دانش بشر از آغاز تا هر نقطه زمانی دیگر به منظور همکاری، و رقابت در دسترس ماشین و انسان قرار خواهد داشت.

یک شبکهٔ رایانه‌ای بین‌المللی متشکل از شبکه‌های رایانه‌ای ‌است که با روش سوئیچینگ بسته‌ها و با رعایت پروتکل TCP/IP و پروتکل اینترنت و چند پروتکل ارتباطی دیگر، پیوند دارند و به مبادلهٔ داده می‌پردازند.

بطور معمول، اینترنت را با سرویس‌های مشهور آن یعنی وب و پست الکترونیک می‌شناسند.

واژهٔ «اینترنت» در معنای عام برای اشاره به مفهوم «internetworking» و «internetwork» (و خلاصه‌تر «internet» با i کوچک) بکار می‌رود.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1384ساعت 0:42  توسط   | 

روش ارسال (Voice mail)

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم اسفند 1384ساعت 0:34  توسط   | 

:: استفاده از شکلکهای زیبا و متعدد در محیط های اینترنتی با PostSmile 5.0

 

در محیط خشک و بی روح و مجازی اینترنت , تنها راه بیان احساسات و نمایش خود استفاده از شکلک های کوچک و بامزه ایست که Smiley نام دارند . این شکلک های قشنگ و متنوع تقریبا در تمامی محیط های گفتگو به طرق صور گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند , نرم افزارهای قدرتمند Yahoo Messenger , MSN Messenger و سایر نرم افزار های گوفنگو و حتی تالارهای گفتگو شکلکهای خاص و محدود خود دارا هستند و در هر ارتقا هر نسخه به نسخه ی جدید حتما اضافه نمودن این شکلکها را مد نظر می گیرند . ولی با وجود این شکلکهای متفاوت , بازهم احساسات زیاد و متعددیست که شما با آنها نمی توانید بان کنید .

PostSmile نرم افزاری بسیاری مفید و جالب از شرکت Masterra است که گالری های مختلفی از شکلکهای زیبا و بامزه جدید و ساخت خود را در اختیار شما قرار می دهد تا در محیط های گوناگون اینتنرنت از آنها استفاده نمایید .

پشتیبانی بسیاری از محیط های اینترنتی  :

PostSmile قابل استفاده در تمامی تالارهای گفتمان اینترنتی ( فروم ها ) مانند انجمن های بزرگ P30World , و تمامی Webmail های معروف اینترنتیست , Webmail هایی مانند Hotmail , YahooMail و GMail و ........

علاوه بر این ها با تمامی نرم افزارهای معروف Email Client مانند  Outlook, Outlook Express, Eudora, Thunderbird, IncrediMail, AOL Mail و بسیاری دیگر که به صورت HTML-Based هستند را تحت پشتیبانی دارد .

دیگر ویژگی خوب و جدید این نرم افزار پشتیبانی نرم افزار محبوب MSN Messenger برای این بعد وسیع شکلک هاست .

کلکسیون های زیبا و متنوع گوناگون :

علاوه بر شکلکهای زیبا و متعددی که این نرم افزار همراه با نصب با خود می آورد , دارای کلکسوین های زیبای متعددیست که با دریافت آنها از بخش کلسیون های سایت سازنده قادر به اضافه نمودشان به نرم افزار هستید .

+ نوشته شده در  شنبه ششم اسفند 1384ساعت 19:52  توسط   | 

THE SIMS

THE SIMS

 sims یکی از بازی های زيبا و سرگرم کننده ی و اعتياد آور  pc است.  از آنجا که اين بازی برای اجرا به سخت افزارهای سطح بالا نياز ندارد سازگاری اش با اکثر سيستم های کامپيوتری قابل توجه است. از ديگر نکات قابل توجه بازی می توان به pack هايی اشاره کرد که شرکت سازنده ی بازی هر چند وقت يک بار برای تکميل و توسعه ی نسخی اصلی ارائه می دهد.

اما داستان sims چيست؟

در يکی از وبلاگها  sims اينگونه معرفی شده بود :(( خاله بازی با کامپيوتر.)) شايد اين تعبيير زياد مهربانانه به نظر نرسد اما فکر می کنم بهترين واژه ای باشد که با آن اين بازی را می شود توصيف کرد. در اين بازی شما فعاليت های روزانه ی  يک خانواده را بر عهده می گيريد و بايد به کارکترهای بازی  هر روز غذا بدهيد نظافت روزانه شان را پيگيری کنيد  برايشان کار پيدا کنيد و... تقريبا بسياری از کارهای ديگری که يک خانواده در طی روز انجام می دهد.

احساس می کنم اين بازی ظرفيت داشتن يک وبلاگ فارسی را برای ياد دادن بازی و حقه های آن به اضافه ی خبر های در مورد پک های اين بازی داشته باشد.

برای اطلاعات بيشتر می توانيد به سايت بازی به آدرس www.thesims.com  مراجعه كنيد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند 1384ساعت 23:9  توسط   | 

FREE LINE

 

تا حالا شده يک برنامه ی توپ از اينترنت download كنيد بعد وقتی که می خواهيد نصبش کنيد ببينيد که SN از شما می خواد. يا اينکه بعد از ۳۰ روز که با آن برنامه کار کرديد يک مرتبه  قطع بشه و ....

سايت freeline يک منبع خيلی خوب سريال نامبر و کراک است که از سايت های مشابه ش خيلی بهتر کار می کند. خب دست به کار شيد بريد سايت babylon و dic باحالش را داونلد كنيد. سريال نامبرش را هم از freeline بگيريد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند 1384ساعت 3:45  توسط   | 

xmlspy

اگر xml می نويسيد فکر می کنم برنامه ی xmlspy کمک زيادی در نوشتن و مدیريت صفحات و برنامه هايتان به شما کند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند 1384ساعت 3:36  توسط   | 

قالب برای وبلاگ

اگر دنبال قالب برای وبلاگ تان می گرديد اينجا(کليک کنيد) چند تا قالب خوشگل هست. هم برای پرشين بلاگی ها هم برای بلاگ سکايی ها و هم برای بلاگ اسپاتی ها.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند 1384ساعت 3:32  توسط   | 

 از قيافه ی ساده و بی روح مرورگرتان خسته شديد( بخصوص اگر ويندوزتان 9x است) يک سر به hotbar  بزنيد. با استفاده از برنامه ای که اين سايت در اختيارتان می گذارد می توانيد ظاهر internet explorer وwindows explorer را تغيير دهيد.

 با استفاده از اين برنامه يک bar  به مرورگرتان اضافه می شود که در آن يک جستجوگر و چند لينک به سايت هایی مشابه با سايتی که شما در حال ديدنش هستيد تعبيه شده. همچنين اين برنامه  در تذئين ايميلهايتان با عکس و آهنگ و حتی در نوشتن نامه با قالب هايی که دارد کمک می کند.

 

 

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند 1384ساعت 3:31  توسط   | 

با سلام به بچه های وبلاگ نویس!

با سلام به بچه های وبلاگ نویس!

!هر کی دوست داره منو لینک کنه!بی رودرواسی!

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند 1384ساعت 2:45  توسط   |